CTS Smršť

21. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2015

21. ročník výpravy za poznáním

 

NYMBURK A OKOLÍ 2015Motto: čemu nerozumíte, pánové, máte štěstí, že jedu kolem!

 

 

 

 

 

 

 

 

Přátelé, kamarádi,                              

poněkud opožděně, ale přece, jsem dohotovil itinerář na letošní výpravu za poznáním. Oproti minulému ročníku bude tento příjemně odpočinkový. Žádné kaňony smrti a podobné atrakce. Délka tras je asi tak stejná, ale převýšení téměř nulové. Nejvyšší kopec je asi jako „Bluďák“. To snad zvládnou všichni. Také je potřeba doplnit tým asi o dva účastníky. Tak se snažte.

Aby nedošlo k trapné situaci jako loni, když někteří soudruzi neprokázali potřebnou znalost „Postřižin“, apeluji nejen na tyto, ale i ostatní, aby se řádně kulturně připravili. Letošní téma jsou „Slavnosti sněženek“. Tak ať se zase některý jedinec po položení kontrolní otázky nekouká do země a nedloube se v nose. Jasné?

          Odjezd je plánován na pátek 3. 7. v odpoledních hodinách. Čas a místo srazu upřesníme. Zřejmě opět u hřbitova. Návrat bude v pondělí 6. 7. odpoledne. Je to asi 180 km, z Hradce někdo může použít dálnici a na exitu 18 sjet do Lysé. Jinak po staré cestě přes Poděbrady a Nymburk.

Ubytování máme zamluveno v Penzionu U Háje ve Dvorcích u Lysé nad Labem. V budově je i restaurace, tak nemusíme nikam chodit za stravou a nápoji. Kdo chce, může si to na www.hospodauhaje.webnode.cz prohlédnout.

Etapy jsou opět poněkud delší, ale jak jsem se zmínil v úvodu, jsou to jen roviny. Ta první bude okolo Labe do Nymburka a po druhém břehu zpět. V Nymburce nakoukneme do pivovaru a podíváme se k hradbám, zajímavé místo je Hrabalovo posezení, nějaké to koupání v pískovně, aby se vodomilům učinilo zadost, dále písečný přesyp, sobí obora no a hlavně zlatý hřeb bude filmová pivnice Hájenka v Kersku. Tak už se předem rozmyslete, jestli se zelím, nebo se šípkovou.

Druhá etapa bude směrem na Dětenice. Pokud by se nám během jízdy zdálo, že tam nedojedeme, je v plánu kratší trasa asi o 25 km. Tak uvidíme. Skoro třetina této etapy je vedena lesy, zejména je zajímavá Jabkenická obora s hájovnou, místo pobytu B. Smetany. Také máme na trase jednu rozhlednu. Pokud dorazíme až do Dětenic, zavítáme do středověké hospody. Já věřím, že tam dojedeme.

Třetí etapa je jako vždy kratší. Pojedeme do bývalého vojenského prostoru Milovice – Mladá. Tady zkusíme najít některá zajímavá místa a projedeme si letiště jako tenkrát v Ralsku. Pak už jen naložíme kola a jede se domů.

 

                                                                           

 

 

1. den

 Po březích Labe

 

Od hospody k lesu – zde doprava asi 100m – doleva po cyklotrase (CT) 0041 až ke kolejím – doleva a asi po 500m doprava přes koleje – pořád po cestě bez odbočení až na CT 2. Labská – po ní doleva až k řece – pořád po 2. Labské až do Ostré – Botanicus – zpět CT a pokračovat po stejné CT opět k řece  a dále po ní až do Nymburka na parkoviště u mostu – parkoviště objet kolem řeky po stejné CT po břehu až ke hradbám (27 km) – dále po stejné CT ke zdymadlu – toto přejet na druhý břeh – zde doprava po CT 0019 po břehu řeky – Hrabalovo posezení – na konci ulice doleva na ulici Pivovarská – pivovar – na hlavní cestě doprava – za kolejemi doprava zpět k řece – doleva po CT 0019 až do obce Písty – ve středu obce přejet silnici a rovně po červené turistické značce (TZ) na Písečný přesyp – dále po stejné TZ lesem až k pískovně- koupání – dále po stejné TZ lesem až na silnici – přejet silnici ke kraji lesa – doprava po stejné TZ krajem Hradištka na další silnici – po ní kousek doleva a po stejné TZ – po 100 metrech po stejné TZ doleva do lesa až k rozcestníku – doleva Krásná Pepina – zpět k druhému rozcestníku a doleva – další rozcestník doleva a hned doprava – po silnici doprava – na rozcestí doleva k Hrabalově chatě – ze silnice doleva po zelené až na Josefský pramen – doprava po silnici k Hájence – dále až na hlavní silnici – doprava Velenka – projet rovně až na kraj lesa – doleva do lesa po žluté až ke zřícenině kaple (52 km) – dále po žluté na silnici – doleva Starý Vestec – ve Vestci doprava směr  Lysá – asi po 1,8 km doleva na polní cestu – po ní na žlutou a na křižovatce ve vsi doprava směr Semice – skanzen – dále směr Semice – asi po 200 metrech narazíme na CT 0019 a po ní doleva až k řece – doleva pořád po stejné CT až na kraj Čelákovic – za kolejemi bude lávka přes řeku – po modré TZ po 100 m doleva k rozcestníku – doprava po CT 0041 – za další lávkou doprava kolem chatek – na kraji lesa se CT stáčí doleva – pořád po ní lesem až na cestu, kde se křižují CT – pojedeme rovně, podjedeme el. vedení  - u nádrží doprava a kolem nich až na modrou TZ (pokud by to nešlo, tak po cestě) – po modré přes koleje a u rozcestníku po modré doprava přes nádrže – pořád po modré lesem až na silnici – po silnici doprava do Dvorců  - 75 km

 

2. den

Do Dětenic

 

Od hospody po silnici rovně kolem rybníka – na křižovatce doleva do Staré Lysé – na návsi doprava polní cestou Benátecké Vrutice (CT 0037) – ve Vrutici doleva po silnici Jiřice – zde doprava a po silnici bez odbočení  do Lipníku – pořád po hlavní kolem Čachovic  přes koleje a kolem rybníka do Vlkavy  - na křižovatce doleva a hned doprava a po silnici lesem na Loučeň – v Louční na hlavní křižovatce doleva na parkoviště u zámku – odtud po cestě a červené TZ do lesa (mapu) – na odbočce doleva k myslivně – tady odbočit z cesty doprava po stejné TZ – na rozcestníku Dobrá Voda doleva po cestě až na hlavní silnici – doleva po silnici do Jabkenic – na první křižovatce doprava – na další křižovatce doprava po CT 8147 – pořád lesem po CT*! až do Ledců (35 km) – na hlavní silnici doprava a pořád rovně do Podašic – v Podašicích doleva po silnici a CT 8154 do Dětenic k hospodě – zpátky na konec vsi a rovně po silnici a CT 14 do Brodku – Brodek projet rovně až do lesa – asi po kilometru lesem odbočit v zatáčce doprava na lesní cestu – v pravotočivé zatáčce odbočit doleva, pak se cesta stočí doprava a pořád po ní – na dalším rozcestí doleva – na dalším rozcestí na pasece doprava a až na silnici – doleva Tuchom – projet rovně a pokračovat do Košík – ve vsi přejet  křižovatku rovně – Doubravany – na konci vsi doleva do Žitovlic – projet rovně do Pojedy – pořád rovně po silnici do Křince (56 km) – ve vsi doprava po silnici směr Mečíř – u lesíka je vlevo židovský hřbitov – *!* v Mečíři doleva na Hrubý Jeseník – na křižovatce doprava a po 100 m zase doprava k rozhledně – zpět na silnici a doprava a rovně do Oskořínku – na konci vsi doleva Bobnice – projet rovně až k rybníkům a tady doleva – na křižovatce doprava a přes hlavní silnici a koleje na Veleliby – kousek za přejezdem doleva a kolem zámku směr Nymburk – v levotočivé zatáčce odbočit prudce doprava na horší cestu – na další silnici doprava na Kamenné Zboží – ves projet rovně na polní cestu a po ní do Kostomlat – před Kostomlaty doleva přes koleje a na hlavní silnici – po ní doprava až ke kostelu – za kostelem doprava a hned za potokem doleva Rozkoš- Stratov – Lysá – Lysou rovně bez odbočení kolem náměstí – asi 600 m od náměstí na větší křižovatce doleva (ulice Stržiště) až ke kolejím – před kolejemi doprava a kolem kolejí po polní cestě do Dvorců – 90 km

Druhá varianta je o 25 km kratší – bez Dětenic

*! asi uprostřed lesa u rozcestníku Svatojiřský les doprava po červené TZ do Seletic – zde doprava po silnici směr Mcely – v lese doleva po silnici pořád rovně až do Sovenic – pořád po hlavní směr Bošín – před Bošínem doprava na Mečíř – v Mečíři doleva směr Křinec  - před Křincem u lesíka je vpravo židovský hřbitov – zpět do Mečíře – zde doleva na Hrubý Jeseník *!*

3. den

Milovice

 

Od hospody po silnici rovně kolem rybníka – na křižovatce doleva do Staré Lysé – na návsi doprava polní cestou do Benátecké Vrutice (CT 0037) – ve Vrutici v levotočivé zatáčce doprava dále po CT 0037 – za autobusovou zastávkou doleva – další křižovatku rovně na ulici Topolová – na křižovatce doprava Slunečná – pořád po ní až na ul. Armádní a po ní doleva – na druhé křižovatce doprava – na konci ulice zasypaný bunkr – doleva po Vrutické až za město ke hřbitovu – za hřbitovem doleva na Italská – pořád po ní až na hlavní cestu – doprava a za přejezdem doleva Nádražní – na konci doprava Ostravská – za zatáčkou po TZ doleva a hned doprava – vlevo je střelnice – na hlavní cestě doleva – po této cestě až do lesa – křižovatku projet rovně – na další doleva – před koncem lesa narazíme na modrou TZ a po ní doprava – po výjezdu z lesa po pravé straně střelnice – pořád po modré až k dalšímu lesu – doprava po pěšině kolem lesa, až na silnici – doprava Lipník – v Lipníku na hlavní cestě doprava – po vjezdu do lesa na druhé odbočce doleva – pořád rovně až do Mordové rokle – pokračovat po cestě na silnici – doleva do Božího Daru – tady doprava na letiště – objet letiště a na druhé straně vyjet na Milovice – po silnici rovně po Družstevní – na větší křižovatce doprava stále po Družstevní – na křižovatce u křížku doprava po 5. května -  u kostela doleva po Mírová – po této silnici až do Lysé na náměstí - doprava - asi 600 m od náměstí na větší křižovatce doleva (ulice Stržiště) až ke kolejím – před kolejemi doprava a kolem kolejí po polní cestě do Dvorců – 45 km

 

Projeďte si trasy na Mapách.cz, a pokud jsem se někde unáhlil nebo něco přehlédl, tak mě informujte, ať to můžu dát do pořádku, ja?

 

Hospoda u Háje; Dvorce 45
Lysá nad Labem 289 22

tel. 607 032 757
Více zde: http://hospodauhaje.webnode.cz/

Soubor ke stažení [ velikost: 68663 B ]

14. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2008 - itinerář9. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2003 - cestovní zpráva14. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2008 - cestovní zpráva13. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2007 - itinerář12. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2006 - itinerář11. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2005 - itinerář10. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2004 - itinerář9. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2003 - itinerář8. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2002- itinerář7. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2001 - itinerář6. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2000 - itinerář5. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1999 - itinerář2. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1996 - cestovní zpráva4. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1998 - itinerář15. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2009 - itinerář15. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva16. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2010 - itinerář.docx17. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2011 - itinerář16. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva bez fotek14. ročník výpravy za poznáním - 2008 - itinerář17. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva18. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2012 - itinerář18. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201219. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2013SEZNAM VÝPRAV ZA POZNÁNÍM19. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201320. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 201421. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 201520. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM 2014- cestovní zpráva22. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář21. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201523. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář24. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář26. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 2020
Uživatelské jméno
Heslo