CTS Smršť

15. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2009 - itinerář

15.    ročník  výpravy  za poznáním

  ¯  Národní park Podyjí 2009  ¯

 

 

 

 

Motto:
Poutníče pomni a dej spočinouti znaveným údům svým a popatři na řeky stuhu stříbrnou, jež vine se pod tebou.
 

 

 

 

 

 


Čas se pomalu nachýlil a tudíž je třeba pomalu se zaobírat myšlenkami na letošní třídenní výlet. Tento proběhne v lokalitě, jež byla loni zavrhnuta řidičskou buřičskou klikou. Této se mezitím vše rozleželo v kebulích a opět se letos ujme své funkce. Takže nyní postupně k jednotlivým informacím.

Začněme noclehem. Jak již jste byli předběžně informováni, máme rezervováno ubytováni v penzionu ARCO v Načeraticích u Znojma. K dispozici je jeden skrovný dvoulůžkový pokoj, čtyřlůžkové pokoje a jeden šestilůžkový pokoj. Pokoje jsou se sociálním zařízením, t.j. sprchový kout a záchod. Dva čtyřlůžkové pokoje mají kuchyňský kout, lednici a varnou konvici. Dvoulůžkový velitelský pokoj má masážní vanu a minisaunu. Snídaně není zajištěna, použijeme vlastní zásoby. Penzion se sice honosí nápisem RESTAURACE, ale podle posledních informací tam restaurace není. Dle dalších údajů je v Načeraticích dobrá hospoda, kde točí znojemské pivo a dá se domluvit i na jídle. Paní majitelka je prý výborná kuchařka. Hospoda je asi  200 metrů od penzionu. Je zde i obchod, kde jsou základní potraviny,  čerstvé pečivo a tak podobně. Také se případně můžeme stavit někde cestou před cílem.

Odjíždět bychom měli v pátek 3.7. mezi 15. a 15:30. Příjezd do cíle odhaduji tak na 18:30. Pokud někdo pojede po dálnici, měl by tam být o něco dříve. Pojedou tři vozy, posádky se opět domluví. Oficiálně je přihlášeno devět mužů, takže jsou volná ještě tři místa. Po ubytování bychom odjeli do Znojma, kde je zamluvena večerní prohlídka města. Měšťanka Kateřina z Bučovic (viz. foto) nám přiblíží život obyvatel města za období renesance. Večeři si dopřejeme někde ve Znojmě.

V sobotu ráno vyrážíme na nejdelší trasu k Vranovské přehradě. Většina to tam jistě zná a tak víte, do čeho jdete. Kopečky nejsou vysoké, ale poněkud prudší. Všichni máte naježděno, takže by to neměl být problém.

Druhý den je délka trasy poloviční, abychom si mohli léčit rány z předchozí etapy. Třetí den to bude jen po rovině. Krátká dopolední trasa a po ní odjezd. V Pohořelicích nebo někde jinde se stavíme na oběd a pak již domů. Tím se stává letošní ročník VZP minulostí a zůstávají pouze zhmožděné údy a pošramocená pověst některých.

Každoroční přibližný popis zajímavostí o lokalitách, jimiž se budeme pohybovat letos neuvádím, neb je to házení perel sviním. Čtou to jen ti nejzvídavější a ti si to rádi vyhledají na internetu či v mapách. Ostatní tak jako tak budou mít opět inteligentní otázky typu: "A jak se ta řeka jmenuje?" či "Kdy už tam budem?".

 

 

                                                                                  1.den

 

Z Načeratic po Vinařské trase směrem Oblekovice -  na hlavní silnici doprava – na další křižovatce doleva po Moravské vinné stezce – asi po necelém kilometru na křižovatce cyklotras doprava po Trase šesti měst až k mostu přes Dyji – doprava přes most a za mostem doleva po stejné trase až na odbočku na Trasu šesti měst – po ní Mašovice - Podmolí – Lukov – v Lukově rovně po Trase národním parkem až na kraj lesa – rovně lesem až na silnici a na ní doprava Čížov – v Čížově doleva po  trase 48  (kousek společně s trasou 5122)  až na silnici – doleva stále po trase 48 do Vranova na hráz – přes lávku na pláž a zpět na hráz a do Vranova – najít Mlynářskou stezku 5122 a po ní Zadní Hamry a Čížov až do Hardeggu – dále Trasa národním parkem do Merkersdorfu a zde doleva na hrad Kaja – lesní cestou na lovecký zámeček Karlslust – odtud jižním směrem na silnici s Trasou národním parkem a po ní doleva – před Retzbachem doleva na Heiligerstein – doleva po stejné trase Hnanice -  před Hranicemi opustit značku a po železné oponě Šatov – bunkr MJ-3 –– po silnici Dyjákovičky – doleva Vrbovec – Načeratice – 90 km

 

2. den

 

Z Načeratic po Vinařské trase směrem Oblekovice -  na hlavní silnici doprava – na další křižovatce doleva po Moravské vinné stezce – asi po necelém kilometru na křižovatce cyklotras doprava po Trase šesti měst až k mostu přes Dyji – doprava přes most a za mostem doleva po stejné trase až do Hradiště – zde odbočit na trasu č. 5000 a po ní Králův stolec – na křížení tras doleva stále trasa 5000 – Andělský mlýn – Čertův mlýn – Podmolí – doleva po Trase národním parkem na Šobes – (za mostem popřípadě doprava najít vysutý most a pak se vrátit zpět na trasu) - za mostem doleva na trasu 5000 – Gruberův mlýn – opět doleva a stále trasa 5000 na Staré vinice – Havraníky – zpět po trase Znojemská do Šatova – prohlídka bunkru MJ-3 a malovaný sklep – po silnici Dyjákovičky – doleva Vrbovec – Načeratice – 45 km

 

 

3. den

 

Po silnici trasa 48 Strachotice – Slup – Jaroslavice – po trase 5007 – U vinic doleva na zříceninu Lamplberg – za ním doprava Ječmeniště – znovu na trasu 5007 - Dyjákovičky – Vrbovec – Načeratice – 37 km

Soubor ke stažení [ velikost: 265728 B ]

14. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2008 - itinerář9. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2003 - cestovní zpráva14. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2008 - cestovní zpráva13. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2007 - itinerář12. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2006 - itinerář11. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2005 - itinerář10. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2004 - itinerář9. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2003 - itinerář8. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2002- itinerář7. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2001 - itinerář6. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2000 - itinerář5. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1999 - itinerář2. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1996 - cestovní zpráva4. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1998 - itinerář15. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2009 - itinerář15. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva16. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2010 - itinerář.docx17. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2011 - itinerář16. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva bez fotek14. ročník výpravy za poznáním - 2008 - itinerář17. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva18. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2012 - itinerář18. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201219. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2013SEZNAM VÝPRAV ZA POZNÁNÍM19. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201320. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 201421. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 201520. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM 2014- cestovní zpráva22. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář21. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201523. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář24. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář26. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 2020
Uživatelské jméno
Heslo