CTS Smršť

2. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1996 - cestovní zpráva

2. ročník výpravy  za poznáním

 

* cestovní zpráva *

 

SLEZSKÁ  HARTA 1996

 

Cykloturistický spolek “S M R Š Ť“

 

         Vážení kolegové a čmučci,

 

         protože tento rok se již pomalu kloní ke svému závěru, je třeba bilancovat. Mám tím na mysli letošní výlet za poznáním a také pár poznámek na příští rok.

 

Takže výlet na Opavsko.

Přes ne příliš svědomitou přípravu některých členů, akce dopadla celkem dobře. Špatnou přípravou je míněno to, že někteří sportovci dosud neoplývají brašnami, karimatkou atd. O pozdním příjezdu na sraziště nemluvě. Na tyto věci bude příště nutno klást větší důraz, protože ostatní si pak krátí čekání požíváním alkoholických nápojů. A co je nejhorší, že k tomuto nemravnému počínání ještě svedou slabého pana vedoucího, který je pak zbytečně sužován výčitkami a nemůže se plně věnovat svým úkolům pro zdárný průběh výpravy.

         Pokud nám to manželky dovolí /tímto je zdravím/, příští rok se opět uskuteční třídenní výlet. Proto je úkolem každého jednotlivce se aktivně zamyslet nad cílem výletu. Vedoucí se této cti s radostí zříká, protože letošní výhrady se ho značně dotkly. Jde hlavně o drzé až nejapné poznámky některých kolegů ve smyslu: "Dnes bylo nějak málo hospod a navíc byly jaksi daleko od  sebe". Dotyční závisláci se jistě chytnou za nos a polepší se.

         Všechny naše návrhy společně posoudíme, zvážíme a vybereme opět ten nejlepší. Později také podle mapy začleníme do itineráře různé zajímavosti, panoramata a kochačky, které se na trase vyskytují. Pokud by někdo něco zajímavého věděl, nechť dá neprodleně vědět. Ovšem důrazně upozorňuji některé vtipné kolegy, že rodný dům místního opilce a zhýralce v žádném případě nepovažuji za pamětihodnost! Také po letošní zkušenosti doporučuji, zdaleka se vyhnout místům s výskytem čarodějnic. Noclehy stanovíme pouze orientačně. Budeme využívat příležitosti tak, jako letos. Co se týče přímo samotných noclehů, nedoporučuji, aby jste si brali příklad z jistých osob a uléhali pod igelit s nadějí, že se probudíte suší. Jak jsme se ráno přesvědčili pohledem na zvlhlého kolegu, opak je pravdou.

         Dále by bylo nanejvýš vhodné, aby si někteří zlepšili techniku jízdy, neboť nevrhá na výpravu dobré světlo, když se rádoby zkušený cyklista hrabe s kolem a se zavazadly z křovin potrhán a zkrvaven. A co je nejpotupnější, že je střízliv.

         Co se týče přípravy samotných kol před cestou, bylo letos vše celkem v pořádku. To, že někteří neměli gumy na přichycení zavazadel, nebudu brát v potaz. Hlavně nebylo příliš taktní stále poukazovat na zlomený nosič vedoucího, protože zodpovědnost za úspěch výpravy mu svazovala ruce a situace s nosičem se mu tím vymkla z rukou.

         Na závěr navrhuji, aby se jako každý rok, uskutečnil krátký brífink na zakončení sportovního roku v některé útulné hospůdce.

 

Poznámka na závěr: pokud někdo jede autem a potká známého, není slušné na něj zezadu troubit. Lekl jsem se jako prase.

 

Sportu Zdar

Soubor ke stažení [ velikost: 29184 B ]

14. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2008 - itinerář9. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2003 - cestovní zpráva14. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2008 - cestovní zpráva13. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2007 - itinerář12. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2006 - itinerář11. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2005 - itinerář10. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2004 - itinerář9. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2003 - itinerář8. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2002- itinerář7. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2001 - itinerář6. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2000 - itinerář5. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1999 - itinerář2. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1996 - cestovní zpráva4. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 1998 - itinerář15. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2009 - itinerář15. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva16. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2010 - itinerář.docx17. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2011 - itinerář16. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva bez fotek14. ročník výpravy za poznáním - 2008 - itinerář17. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva18. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2012 - itinerář18. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201219. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 2013SEZNAM VÝPRAV ZA POZNÁNÍM19. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201320. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 201421. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - 201520. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM 2014- cestovní zpráva22. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář21. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 201523. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář24. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - itinerář26. ROČNÍK VÝPRAVY ZA POZNÁNÍM - cestovní zpráva 2020
Uživatelské jméno
Heslo